Africká kancelář

Kanceláře obchodníka s Afrikou, 2013

Kancelář je v polyfunkčním domě z 90. let a má atypický půdorys. Dokonce i hlavní prosklená stěna stoupá od podlahy v tupém úhlu.

Zadáním bylo vytvořit dvě plnohodnotná pracovní místa, ale nazastínit monumentální výhled, zakomponovat jednací kout s pohovkou, vhodně umístit artefakty z cest do Afriky a také využít bavlněný materiál vyvinutý klientem k tvorbě izolačních vrstev.

Musela jsem navrhnout atypický pracovní stůl, který v jednom nabízí pracovní místo pro dva i jednací část. Abychom oživili vcelku minimalistický nábytek, nechali jsme vyrobit úchytky ze surové kůže. Babio - klientem vyvinutý materiál jsme nechali probarvit, aby působil jako povrch hliněného stavení a do něj jsme zakomponovali dary od domorodých afrických přátel klienta. Třešničkou na dortu jsou vintage jednací židle od Tecta s výpletem.

Kancelář ještě čeká na novou rohovou pohovku a také zebří kožešinu pod konferenčním stolkem. Cesta kožešiny k nám je dlouhá právě proto, že klient zajistil, aby zebra byla ulovená domorodými lovci v rámci povolení, která k lovu dostávají od vlády.

Komerční

Barbora Sacher: Africká kancelář, Celkový pohled
Barbora Sacher: Africká kancelář, Africké dekorace
Barbora Sacher: Africká kancelář, Pracovní a jednací stůl
Barbora Sacher: Africká kancelář, Prozatímní pohovka
Barbora Sacher: Africká kancelář, Úchytky ze surové kůže
Barbora Sacher: Africká kancelář, Vintage úlovek
Barbora Sacher: Africká kancelář, Detail materiálu Babio
Barbora Sacher: Africká kancelář, Detail výpletu židle
Barbora Sacher: Africká kancelář, Pózujeme v dokončené realizaci