hledej

Blog

Úvod » Blog

Bytový textil, tapety a já

Miluju vzory, opravdu. Jestli mě něco dokáže potěšit a povznést, je to krásný dekor na tapetě, potahu křesla, koberci, polštáři…

K roku 2010, kdy jsem ještě pracovala ve velkých společnostech, se váže příhoda, která mojí vášeň dokonale vystihuje. Byli jste někdy v KaDeWe v Berlíně? A byli jste i v horním patře, kde je bytový textil?

Na podzim 2010 mě velká výrobní společnost se sídlem v Berlíně pozvala na pohovor kvůli manažerskému místu v jejich české pobočce. Pohovor proběhl u oběda s německým a francouzským ředitelem a přesto, že jsem si řekla o celkem nekřesťanské peníze, tak mi to místo na konci jednání rovnou nabídli. Potom jsme vyrazily podívat se po Berlíně (já a kamarádka, co jela soukromě se mnou) a kam jinam než 201_^1do nejluxusnějšího obchodního domu KaDeWe?

A ve zmíněném posledním patře jsme strávily hodiny prohlížením vzorníků látek, vzdycháním nad všemi těmi dekory a hulákáním na sebe z jednoho konce showroomu na druhý (dodnes nechápu, že nás nevyvedli).

Zatímco na pohovor na nejvyšší post v mé korporátní kariéře si málokdy vzpomenu, horní patro KaDeWe a to, co jsme tam objevily, mi dokáže zrychlit tep do dneška. Prostě jsem se zamilovala a natrvalo. Manžela jsem do telefonu odbyla jednou větou: „Jojo, vzali mě“ a pak mu 30 minut vykládala o těch božských látkách…A proto jsem dneska tady a ne v kanceláři velké firmy.  

Barbora Sacher, květen 2016


 

© 2013 Barbora Sacher - Interiérový design

Cliquo engine | webové stránky